http://www.biosafety-cabinets.com/2016/06/microbial-pure-culture.html |
https://sciencebrewer.wordpress.com/tag/bacteria/ |
http://youresumes.com/plate-method-related-keywords-bacteria-streak-plate-method-long- |
https://www.boundless.com/microbiology/textbooks/boundless-microbiology-textbook/culturing-microorganisms-6/culturing-bacteria-58/aseptic-technique-dilution-streaking-and-spread-plates-367-7652/ |
Bakterijų kolonijų išskyrimas štrichavimo metodu yra tinkamas tada, kai, palyginus su visa mėginyje esančia populiacija, yra didelis norimų išskirti mikroorganizmų skaičius. Tačiau, jei ląstelių skaičius yra nedidelis, pirmiausia atliekami jau aptarti selektyvūs metodai, o tada jau galima išsigryninti reikiamas kultūras.
Bakterinių kultūrų saugojimas
https://microbeonline.com/streak-plate-method-principle-purpose-procedure-results/ |
https://www.shutterstock.com/video/search/petri-dish-isolated |
Kai mikrobiologiniai tyrimai atliekami ilgesnį laiką ar jau turimas kultūras norima išlaikyti ilgesniam laikui, turi būti sustabdytas aktyvus jų augimas. Trumpalaikiam (1-3 mėn.) bakterinių kultūrų saugojimui tinka šaldytuvai (4-10°C). Tokioje temperatūroje didžiosios dalies laboratorijose naudojamų bakterijų metabolizmas sulėtėja, jos nesidaugina arba dauginasi lėčiau, todėl laikomos kultūros nesensta. Ilgesniam bakterijų saugojimui naudojami du pagrindiniai metodai: bakterijų užšaldymas (deep-freezing) ir liofilizacija. Prieš abu šiuos metodus yra pagaminama turimos kultūros suspensija (bakterijos skystyje).
Užšaldymas – bakterijų suspensija greitai užšaldoma itin žemoje temperatūroje, kuri gali būti nuo -50°C iki -95°C. Taip užšaldyta kultūra gali būti atšildyta ir kultivuojama net po kelerių metų.
Liofilizacijos (šaldymo-džiovinimo) metu mikrobų suspensija yra greitai užšaldoma temperatūrose, svyruojančiose nuo -54°C iki -72°C. Užšaldytas mėginys yra išdžiovinamas naudojant vakuumą, mėginyje esantis vanduo išgaruoja (sublimacija). Likusios, pudros pavidalo, nuosėdos, kuriose yra mikrobai, gali būti laikomos metų metus. Organizmus galima atgaivinami bet kuriuo metu, juos patalpinus į tinkamą skystą terpę ir sąlygas.
http://www.nextar.co.il/Article-57,1343-Lyophilization-Development.aspx |
chekas
Informacijos šaltiniai:
- Gerard J. Tortora, Berdell R. Funke, Christine L. Case. “Microbiology. An Introduction”. 11th edition. p. 167-168
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą